Co autor miał na myśli? Analiza tekstów piosenek: "Rolowanie" i "Filiżanka"

"Rolowanie" i "Filiżanka" to jedne z najbardziej krytykowanych piosenek w ostatnim czasie. Interauci wyśmiewają zarówno samą muzykę, jak i niezrozumiałe teksty tych utworów. Sensu w słowach obu piosenek próbowali doszukać się eksperci. Zobacz film!


Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news


Co jakiś czas różni wokaliści, zarówno ci w Polsce, jak i ci za granicą, śpiewają utwory, których teksty są niezrozumiałe dla szerszej publiczności. Czasem nawet trudno jest doszukać się w nich jakiegokolwiek sensu. Ostatnio przykładami takich piosenek z polskiego rynku muzycznego są: "Rolowanie" Nataszy Urbańskiej czy "Filiżanka" Michała Wiśniewskiego. Językoznawca Jerzy Bralczyk, dziennikarze muzyczni Michał Migała, Piotr Kędzierski i Michał Figurski oraz seksuolog Zbigniew Izdebski przeanalizowali przed kamerami "Dzień Dobry TVN" teksty kilku takich utworów, próbując ustalić, co ich autorzy mieli na myśli.


Zobacz też: Sebastian Kawa i Paweł Fajdek Sportowcami Roku wg PKOl

Komentarze (1)

 • Aga (gość)

  Aga (gość)

  14.01.14, 20:04

  Pan Profesor jest niepoważny. Po pierwsze, autorem TEKSTU do piosenki "Filiżanka" nie jest Michał Wiśniewski, a Igor Jaszczuk. Po drugie, słowo "filiżanka" zostało uznane NAJŁADNIEJSZYM SŁOWEM W JĘZYKU POLSKIM, dlaczego więc szanowny Panie Profesorze mężczyzna nie ma prawa używać tego słowa? KPINA.

  Zgłoś


Zamknij

Twój komentarz

Zdarzyło się w Wielkopolsce

 • Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych w Kaliszu

  Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych w Kaliszu

  Autor: A.Kurzyński

  Data publikacji: 29.06.2015 13:32

  Liczba odwiedzin: 5176

  Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych odbył się w niedzielę w Kaliszu. W muzycznej rywalizacji udział wzięło 21 orkiestr z całej Wielkopolski »

 • Polska Biega w Zbąszyniu z TKKF Łabędź

  Polska Biega w Zbąszyniu z TKKF Łabędź

  Autor: R.Rzepa

  Data publikacji: 16.06.2015 13:25

  Liczba odwiedzin: 5250

  Klub Biegacza TKKF Łabędź Zbąszyń, po raz czwarty był organizatorem akcji "Polska Biega w Zbąszyniu", która wpisuje się w ogólnopolski program promocji biegania i zdrowego stylu życia. W piątek 22 maja stadion "Orzeł" w Zbąszyniu zapełnił się rodzinami z małymi dziećmi »

 • Prezes PZPS w Kaliszu

  Prezes PZPS w Kaliszu

  Autor: A. kurzyński

  Data publikacji: 11.06.2015 12:07

  Liczba odwiedzin: 4393

  Prezes PZPS Paweł Papke odwiedził Kalisz wraz z prezesem Wielkopolskiego ZPS Damianem Gapińskim przy okazji organizacji Ligi Europejskiej. »

 • Otwarcie stadionu Orzeł w Zbąszyniu

  Otwarcie stadionu Orzeł w Zbąszyniu

  Autor: R.Rzepa

  Data publikacji: 11.06.2015 11:35

  Liczba odwiedzin: 4606

  We wtorek 2 czerwca w Zbąszyniu odbyło się uroczyste otwarcie stadionu Orzeł połączone z przeprowadzeniem zawodów sportowych w ramach Memoriału lekkoatletycznego im. Mariana Frasza. »

Top 5

Serwisy partnerskie

Komentowane

© 2012 Polskapresse Sp. z o.o. Prasa Poznańska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.