Finał Festiwalu Sztuki Ludowej

Autor: urbanowski.maciej@gazeta.pl

Data publikacji: 24.08.2013 18:52

Liczba odwiedzin: 479

Tagi: festiwal sztuki ludowej, finał festiwalu sztuki lu, poznań, sztuka ludowa, traditional art, zespoły ludowe

Na starym Rynku odbył się koncert finałowy Festiwalu Sztuki Ludowej. Przez ostatnie dni mogliśmy poznań tradycje oraz zwyczaje ludowe. Dziś na koncercie finałowym zostały zaprezentowane tańce oraz pieśni. Oprócz polaków na scenie mogliśmy zobaczyć na przykład Serbów, Włochów czy Greków.

Komentarze (3)

 • Joseph (gość)

  Joseph (gość)

  04.09.13, 10:47

  Widać mnie na nagraniu:D Byłem z żoną i dzieciorami na koncercie - stały jak zahipnotyzowana przez niemal cały czas trwania, a to chyba najlepsza recenzja. My stare pryki mamy w dużej mierze więcej zrozumienia dla sztuki ludowej niż nasi milusińscy, dlatego czapki z głów przed przed organizatorami, którzy potrafili podać młodzieży w tak przystępnej formie ten pozornie nieatrakcyjny dla nich temat. Zamiast kolejnego występu "Jarzębiny" i im podobnych nareszcie dostaliśmy coś naprawdę widowiskowego i rozrywkowego.

  Zgłoś

 • helenka (gość)

  helenka (gość)

  27.08.13, 12:58

  Głośno i kolorowo - ogólnie bardzo fajne wrażenia. Pani konferansjerka trochę się stresowała na początku ale na same występy warto było przyjść:D szkoda, że tak krótko i nie było na koniec bisów.

  Zgłoś

 • Juliee (gość)

  Juliee (gość)

  25.08.13, 16:20

  Czy tak trudno organizatorom było wydzielić kawałek miejsca, w którym Ci jakże świetni tancerze mogliby się do tego tańca przygotować (chodzi mi tu przede wszystkim o przebranie stroju).?? Postawienie namiotu, bądź chociaż odgrodzenie taśmą miejsca, które należałoby tylko do tancerzy naprawdę nie wymagało wielkiego nakładu finasowego. Widok przebierających się tancerzy na ulicy, pomiędzy spacerującymi ludźmi, bądż kobiet przebierających się w przedsionku banku naprawdę woła o lepszą organizację. Wszyscy wykonawcy zasłużili na to, by mieć choćby troszkę "imtymności" i możliwości pozostawienia rzeczy bez obaway, że po zejsciu ze sceny tych rzeczy nie zastaną.

  Zgłoś


Zamknij

Twój komentarz

Zdarzyło się w Wielkopolsce

 • Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych w Kaliszu

  Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych w Kaliszu

  Autor: A.Kurzyński

  Data publikacji: 29.06.2015 13:32

  Liczba odwiedzin: 5187

  Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych odbył się w niedzielę w Kaliszu. W muzycznej rywalizacji udział wzięło 21 orkiestr z całej Wielkopolski »

 • Polska Biega w Zbąszyniu z TKKF Łabędź

  Polska Biega w Zbąszyniu z TKKF Łabędź

  Autor: R.Rzepa

  Data publikacji: 16.06.2015 13:25

  Liczba odwiedzin: 5257

  Klub Biegacza TKKF Łabędź Zbąszyń, po raz czwarty był organizatorem akcji "Polska Biega w Zbąszyniu", która wpisuje się w ogólnopolski program promocji biegania i zdrowego stylu życia. W piątek 22 maja stadion "Orzeł" w Zbąszyniu zapełnił się rodzinami z małymi dziećmi »

 • Prezes PZPS w Kaliszu

  Prezes PZPS w Kaliszu

  Autor: A. kurzyński

  Data publikacji: 11.06.2015 12:07

  Liczba odwiedzin: 4410

  Prezes PZPS Paweł Papke odwiedził Kalisz wraz z prezesem Wielkopolskiego ZPS Damianem Gapińskim przy okazji organizacji Ligi Europejskiej. »

 • Otwarcie stadionu Orzeł w Zbąszyniu

  Otwarcie stadionu Orzeł w Zbąszyniu

  Autor: R.Rzepa

  Data publikacji: 11.06.2015 11:35

  Liczba odwiedzin: 4612

  We wtorek 2 czerwca w Zbąszyniu odbyło się uroczyste otwarcie stadionu Orzeł połączone z przeprowadzeniem zawodów sportowych w ramach Memoriału lekkoatletycznego im. Mariana Frasza. »

Top 5

Serwisy partnerskie

Komentowane

© 2012 Polskapresse Sp. z o.o. Prasa Poznańska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.